Noc Naukowców Politechniki Śląskiej

Absolwencie!

Zapraszamy razem z Rodzinami, każdy znajdzie coś dla siebie!

Rekordowa liczba pokazów i naukowców! Tym razem zapraszamy na Politechnikę Śląską dzieci, młodzież i dorosłych, do Gliwic, Zabrza, Katowic i Rybnika w dniu 14 października w godzinach od 15:00 do 22:00.

Jak znaleźć skarb za pomocą klocków lego? Jak liczy komputer? Czy można strzelać bez prochu?  Jak zostać mistrzem darta? Co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra? Na te i inne pytania można poznać odpowiedź podczas 12. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

Naukowcem może zostać każdy! Wystarczy tylko ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów. Będzie się można o tym przekonać już 14 października podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, organizowanej w Gliwicach. Noc Naukowców to przede wszystkim niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, spotkania z naukowcami oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Tegoroczna edycja to ponad 225 wydarzeń przygotowanych przez naukowców Politechniki Śląskiej. Impreza pod patronatem gliwickiej uczelni kontynuuje tradycje poprzednich odsłon wydarzenia i - jak co roku -  przyciąga programem, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Na uczestników czekają pokazy multimedialne, laboratoria i warsztaty z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, fizyki, elektroniki, medycyny, informatyki, robotyki, języków obcych, kultury, literatury i sztuki, matematyki i życia codziennego.

Na stronie www.nocnaukowcow.com.pl każdy będzie mógł skomponować własną przygodę z nauką, dobierając wydarzenia pod kątem indywidualnych zainteresowań i miejsca zamieszkania już od 29 września 2017 roku od godziny 9:00.

 Zapraszamy na kawę i foto upamiętniające studenckie czasy 🙂

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.