Jubileusz 70-lecia Wydziału Elektrycznego

W dniach 27-29 października 2015 roku obchodzony był Jubileusz 70-lecia Wydziału Elektrycznego, który został powołany w 1945 roku, jako jeden z czterech pierwszych wydziałów Politechniki Śląskiej, wraz z Wydziałami: Hutniczym, Inżynieryjno-Budowlanym oraz Mechanicznym.

Jubileusz Wydziału Elektrycznego został zorganizowany w ścisłej współpracy z Partnerami Wydarzenia, do których należeli: Tauron Dystrybucja S.A., Miasto Katowice, Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Ośrodek Pomiarów i Automatyki Przemysłu Węglowego S.A.

Jednym z wydarzeń podczas obchodów było odnowienie immatrykulacji absolwentów Wydziału Elektrycznego, rozpoczynających studia w latach 1963-1965. Spotkanie prowadził Prezes Oddziału Elektryków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej Krzysztof Kolonko. Na wstępie, Zbigniew Jan Schmiegel ? wychowanek Wydziału Elektrycznego wygłosił poetycką mowę wspomnieniową opisującą historię i losy absolwentów.

Sesję Jubileuszową zamknął pokaz, przygotowanego specjalnie na tę okazję filmu ?Wydział Elektryczny - 1945-2015, tradycja i współczesność?