XIX edycja konkursu „Mój Pomysł na Biznes”

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XIX edycji konkursu „Mój Pomysł na Biznes”

Celem konkursu „Mój Pomysł na Biznes” jest pobudzenie innowacyjności
i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej. Promowane są projekty opierające się o zrównoważone technologie, kreujące innowacyjne produkty i usługi, a w fazie realizacji zapewniające miejsca pracy. Przedsiębiorstwa, które za sprawą konkursu zaistniały na rynku wpływają na wzrost konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej całego regionu, a ponadto ich działania umożliwiają społeczeństwu dostęp do nowoczesnych technologii.

Aplikować do konkursu można indywidualnie lub w formie zespołu, którego członkowie są studentami lub pracownikami Politechniki Śląskiej. Dopuszcza się udział absolwentów, którzy do momentu ogłoszenia naboru do konkursu nie podjęli zatrudnienia.

Uczestnikom zapewnione jest wsparcie merytoryczne w formie:

-warsztatów z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia biznesplanu, kreatywności i innowacyjności, zarządzania oraz -indywidualnych konsultacji z doradcą ds. przedsiębiorczości

-spotkań z ekspertami w dziedzinie, której dotyczy pomysł biznesowy

Konkurs przebiega w dwóch etapach

Pierwszy etap konkursu –„Złożenie formularza zgłoszeniowego zawierającego krótki opis pomysłu biznesowego” zostanie przeprowadzony
w dniach od 1 maja 2022 - do 31 maja 2022.

Uczestnicy dostarczają ,,Formularz zgłoszeniowy” za pośrednictwem poczty elektronicznej (kariera@polsl.pl) w formie skanu, pocztą zwykłą lub osobiście (Gliwice, Konarskiego 20 p.106) do dnia 30 maja 2022. Wyniki I etapu konkursu zostaną przekazane uczestnikom za pośrednictwem poczty elektronicznej  do dnia 31 maja 2022.

Drugi etap konkursu – „Złożenie biznesplanu” zostanie przeprowadzony w dniach od 1 czerwca 2022  do  30  września 2022. Uczestnicy dostarczają opracowany przez nich biznesplan za pośrednictwem poczty elektronicznej (kariera@polsl.pl) oraz pocztą zwykłą lub osobiście (Gliwice, Konarskiego 20 p.106) w nieprzekraczalnym terminie do dnia  30 września 2022.

Kontakt:

Biuro Karier Studenckich